10 veidu, kā izmantot dokumentu kameru.

Kas ir dokumentu kamera?

Dokumentu kamera ir reāllaika attēlu tveršanas ierīce, kas, savienojot to ar projektoru vai displeju, var parādīt objektus, dokumentus, video vai fotoattēlus. Dokumentu kameras, protams, var izmantot dokumentu parādīšanai, tomēr vairāki dokumentu kameru modeļi var parādīt arī mikroskopa paraugus, tās var izmantot arī izmantot kā webkameras – ierakstīt audio un video.

Kā es varu izmantot dokumentu kameru?

Lielākā dokumentu kameras priekšrocība ir spēja tuvplānā parādīt mazus priekšmetus un dokumentus visai klasei, attēlojot tos caur projektoru vai displejā. Viena dokumenta kamera gada laikā var ietaupīt tūkstošiem papīra lappušu (nav nepieciešams izgatavot kopijas katram skolēnam!), kā arī palīdzēt ieekonomēt naudu par mācību grāmatām un citiem klases materiāliem. Šeit ir desmit veidi, kā klasē pielietot dokumentu kameras un padarīt stundas saistošākas, interesantākas un neaizmirstamākas.
QOMO dokumentu kamera

1. Tuviniet objektus un dokumentus.

Neatkarīgi no tā vai jūs rādāt savai klasei kļūdu labojumu domrakstā, vai kā darbojas mikroshēmu plates, dokumentu kamera ar optisko tālummaiņu ļauj visiem klātesošajiem detalizēti redzēt smalkākās detaļas. Bioloģijas stundās varat izmantot dokumentu kameru, savienojot to ar mikroskopu, lai parādītu paraugus un veiktu laboratorijas pētījumus.

2. Pārbaudiet kopīgi domrakstus.

Dokumentu kameras ir lieliski piemērotas klases kopīgai literārajai analīzei. Dokumentu kamera ar atzīmēšanas (jeb iekrāsošanas) programmu ļaus jums izcelt teksta fragmentus, kā arī izveidot piezīmes un veikt pierakstus dokumentā. Dokumentu kameras teksta optimizācijas funkcija padarīs tekstu skaidru un viegli lasāmu.

3. Pierakstiet un dalieties ar nodarbībām.

Dažām dokumentu kamerām ir video ierakstīšanas un straumēšanas funkcija, to var izmantot kā webkameru. Ierakstītos audio, video un attēlus, varat saglabāt dokumenta kameras iekšējā atmiņā, datorā vai SD kartē. Saglabāto saturu varat nosūtīt skolēniem, kas nav klasē vai publicēt Youtube.

4. Iesaistiet klasi.

Ja izmantojat dokumentu kameru ar tālvadības pulti, varat padot pulti apkārt klasei un ļaut skolēniem pēc vēlēšanās tuvināt informāciju. Studenti, izmantojot kameru, var rakstīt atbildes uz dokumentiem, uzdevumiem, rīkoties ar priekšmetiem vai paraugiem, vai uzstāties ar prezentāciju.

5. Veidojiet video sarunas.

Dažas dokumentu kameras var izmantot arī kā tīmekļa kameras. Izmantojot Skype, Google Meet vai citas video tērzēšanas programmas, jūs varat sazināties ar jebkuru personu no visas pasaules. Savienojiet ar interaktīvo displeju vai projektoru un būs sajūta, ka video viesis ir tepat blakus.

6. Piezīmju pierakstītājiem būs laiks pierakstīt.

Dokumentu kameras dalītā ekrāna (split-screen) iespēja ļaus vienā ekrāna pusē rādīt tiešraides video, bet otrā – nekustīgu attēlu. Tas būs palīgs lēnajiem rakstītājiem, kas nodarbībā veic piezīmes. Kad esat veicis labojumus dokumentā vai parādījis matemātikas uzdevumu, varat uzņemt ekrānšāviņu un parādīt to vienā ekrāna pus un turpināt strādāt otrā pusē.

7. Pārvaldiet klasi.

Dokumentu kamera ir lieliski piemērota, lai parādītu uzdevumu nosacījumus, ikdienas uzdevumus, pienākumus un sarakstus vai dienas tēmu sarakstu klasei. Jūs varat arī uzdot testu, novietojot jautājumus zem kameras un paralēli gatavot jau nākamo uzdevumu.

8. Uzlabojiet demonstrācijas un prezentācijas.

Dokumentu kameras ir ideāli piemērotas mākslas stundām, mājturībai, darbnīcām vai jebkurai citai nodarbībai, kur vēlaties demonstrēt tehniku visai telpai. Profesionālās skolas bieži izmanto dokumentu kameras, lai demonstrētu auto mehānikas praktiskos uzdevumus, elektriķa projektus un citas praktiskās iemaņas. Jūs pat varat ierakstīt un atskaņot video no iepriekšējas lekcijas. Skolēni var paši parādīt savus darbus, izmantojot kameru, un ar klasi pārrunāt savu darbu.

9. Izmantojiet arī spēlēm.

Tieši tā! Izmantojiett dokumentu kameru arī spēlēm. Jūs varat parādīt spēles noteikumus, izmest kauliņus zem kameras, novietot smilšu pulksteni zem kameras laika atskaitei vai rādīt spēles laukumu vai kārtis displejā vai projektorā.

10. Aizvietojiet skeneri.

Dokumentu kamera pilnībā aizstāj jūsu klases skeneri. Jūs varat skenēt grāmatu lapas, mājasdarbus, klases piezīmes vai visu citu, ko var saglabāt un koplietot. Dažas dokumentu kameras ir viegli pārnēsājamas, jo ir vieglas un kompaktas. Nesiet mājās un lietojiet kopā ar portatīvo datoru. Dokumentu kamera ir lētāka nekā viedtālrunis un daudzas fotokameras.

Dokumentu kameras ir universāls un ļoti daudzpusīgs rīks, kas aizstāj daudzas citas ierīces klases telpā. Arī cenā un funkcionalitātē tās ir atšķirīgas, tāpēc, esam pārliecināti, ka spēsim atrast jūsu budžetam un vajadzībām atbisltošo dokumentu kameru. Ja neesi pārliecināts, kādu labāk izvēlēties, sazinies ar mums:

+371 67048606 vai info@tomega.lv

10 veidi kā izmantot dokumentu kameru