Divdesmitā – jubilejas LatSTE2017

26. oktobrī SIA Tomega piedalījās ikgadējā konferencē LatSTE (Latvijas Skolu i-Tehnoloģiju Ekspozīcija), kas norisinājās Ogres Valsts ģimnāzijā. Šogad konferencei tika svinēts divdesmitais jubilejas gads.

Visu 20 gadu garumā LatSTE piedāvā ikvienam pedagogam iepazīt jaunumus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā. SIA Tomega šogad pedagogiem vadīja VEX robotikas programmēšanas pamatu meistarklasi, veica paraugdemonstrējumus, kā arī ikvienam ļāva izmēģināt iekārtas.

Šoreiz SIA Tomega prezentācijā un stendā uzsvars tika likts uz robotiku un sadarbībā ar Jāņa Eglīša Preiļu Valsts Ģimnāzijas pedagogu Juri Ertu izstāstījām pedagogiem, kāpēc ir labi mācīt bērniem robotiku, ko no tā iegūst skolēni un ko pedagogi, kā arī to, kas nepieciešams, lai sāktu strādāt ar robotiku skolās. Aizvien vairāk skolās un pulciņos bērni apgūst robotikas konstruēšanus un programmēšanu, kas attīsta arī daudzas citas prasmes. SIA Tomega mērķis ir popularizēt VEX robotiku kā zīmolu, izveidot jaunu disciplīnu Latvijas robotikas sacensībās, kā arī rīkot sacensības Baltijas mērogā, lai pēc tam deliģētu dalībniekus uz pasaules čempionātiem.

Tehnoloģijas attīstās, un arī pedagogiem jādomā soli uz priekšu – skolotājam ir jāiemāca, kā tehnoloģijas izmantot mācību procesā, zīmēšanā, radīšanā. Skolotāji un vecāki ir visa sākums.

Foto: SIA Tomega privātais arhīvs un www.ogrenet.lv.

http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40009/