Roboti un 3D printeri ienāk arī Latvijas skolās.

7 jautājumi EDU tehnoloģiju ekspertam – Edgaram Timofejevam, par SKRIWARE piedāvāto produktu klāstu skolas vecuma bērniem.

 

 

Kas ir SKRIWARE? Kādus produktus tie piedāvā skolas vecuma bērniem?

SKRIWARE ir radoša cilvēku komanda, kas aizraujas ar 3D drukāšanu, ir izveidojusi zīmolu SKRIWARE, lai palīdzētu saprast, kā to izmantot jauniešu izglītošanai visā pasaulē. Skriware skolas vecuma bērniem piedāvā 3D printerus un robotiku.

Galvenā ideja:

Kā milzīgi 3D drukas fani, Skriware vēlas inficēt citus ar savu aizrautību un parādīt tehnoloģiju iespējas un daudzpusību. Skriware izveidojusi izglītības ekosistēmu, kas koncentrējas uz radošu problēmu risināšanas un kritiskās domāšanas mācīšanu, izmantojot 3D drukāšanu, kā arī lai radītu praktisku pieredzi.

 

Mērķis:

Ar pašreizējo tehnoloģisko attīstību un tās ātrumu vairums izglītības modeļu visā pasaulē nav īsti piemēroti izaicinājumiem, ar kuriem studentiem nāksies saskarties, nonākot nākotnes darba tirgū. Skriware mērķis ir raisīt skolēnu interesi par mācību procesu un STEAM jomām (zinātne, tehnoloģija, inženierzinātnes, māksla, matemātika).

 

Kurās valstīs skolās jau tiek lietoti SKRIWARE produkti?

Skriware produkti tiek izmantoti tādās valstīs, kā Indonēzija, Polija, Kipra, Vācija, Dānija, Zviedrija, Etiopija, Itālija, Nīderlande, Francija un kopš 2019. gada decembra arī Latvijā.

3D printēšana pirms 10 gadiem bija pieejama tikai profesionāļiem un augstākajās izglītības iestādēs- tagad to var darīt skolā, vai mūsdienu bērni to uztver kā pašsaprotamu?

Pirms 10 gadiem 3D drukāšanu patiesi izmantoja tikai profesionāļi vai augstākās izglītības iestādes. Tad tos sāka izmantot profesionālās vidējās izglītības iestādes, bet šobrīd printerus izmanto jau dažādu izglītības līmeņu iestādes. Bērniem Latvijā ir pieejamas arī ārpus skolas nodarbības, kurās viņi apgūst 3D modelēšanas pamatus. Mūsdienu bērni par tehnoloģijām ir labi informēti. Prognozēju, ka pēc pāris gadiem 3D printēšana skolās būs pavisam ikdienišķa mācību programmas sastāvdaļa.

Kādas maņas un prasmes attīsta darbošanās ar Skriware produktiem?

Darbošanās ar Skriware produktiem attīsta prasmes STEAM jomās (zinātne, tehnoloģija, inženierzinātnes, māksla, matemātika). Tiek attīstītas modelēšana, loģika un matemātiskā domāšana, programmēšanas un elektrotehnikas prasmes.

Skriware, iespējams, ir skolēna ieskats savā nākotnes profesijā- kādas tās varētu būt?

Nākotnes profesija var būt jebkura- skolotājs, 3D modelētājs, programmētājs, dažādu inženieru profesiju pārstāvji (elektrotehniķi, mašīnbūves speciālisti).

Vai Skriware produktus lietot ir viegli, vai skolotājam jāiziet īpaša apmācība?

Skriware produktus lietot ir viegli, bet kā pirms jebkuras jaunas tehnikas izmantošanas ir nepieciešama apmācība, kuru mēs, SIA “Tomega”, kā Skriwere oficiālie pārstāvji, nodrošinām. (info@skolai.lv)

Vai šobrīd Latvijas skolās ir aktuāli lietot 3D printeri kā mācību instrumentu?

Pamazām, tas iegūst sava veida popularitāti, jo skolēnam apgūstot 3D modelēšanas pamatus ir patīkami iegūt paša radīto, zīmēto produktu taustāmā formā. Manuprāt, pie mūsdienu izglītības tendencēm tikai augs 3D printeru un robotikas izmantošana mācību procesā. Šobrīd visvairāk ir nepieciešama mācībspēku izglītošana un ieinteresētība jaunajās tehnoloģijās, lai viņi spētu izglītot skolēnus, jo lielākā daļa šie tehnoloģiskie risinājumi ir jaunumi pašiem skolotājiem.

Edgara Timofejeva konsultāciju savai skolai piesaki:

rakstot uz info@skolai.lv

vai zvanot T. 20003218